Okunma Sayısı: 8153
CANLI YORUMLAR

2012 YILI MAGAZİN GÜNDEMİ

Bu yıl Acun Ilıcalı vardı


2012 yılında magazin dünyasının en popüler isimleri açıklandı. Medya Takip Merkezi (MTM)’nin hazırladığı araştırmaya göre, yılı zirvede tamamlayan isim Acun Ilıcalı oldu.

Geçen yılın listesinde yer alan Tarkan, Ajda Pekkan ve Nihat Doğan gibi ünlüler ise bu yılın Top 10 listesine giremedi. Listenin sürpriz ismi, Eurovision temsilcimiz Can Bonomo… İşte, yılın en çok konuşulan ünlüleri…

Yıl boyunca magazin dünyasını yakından takip eden Medya Takip Merkezi, 2012’nin en medyatik isimlerini belirledi. Araştırmaya göre yılın en çok konuşulan ünlü ismi, “Survivor”, “O Ses Türkiye” ve “Yetenek Sizsiniz Türkiye” gibi yüksek reytingli programlara imza atan Acun Ilıcalı oldu. Listenin ikinci sırasında ise, Hülya Avşar yer aldı.

Geçtiğimiz yıla oranla haberlerini yüzde 31 arttıran Cem Yılmaz, sıralamada geçen yılın listesine göre bir basamak yukarı çıktı. Yıl içerisinde Ahu Yağtu ile yaptığı flaş evlilikle ve yeni doğan çocuğuyla gündeme gelen Cem Yılmaz’ı, 2012 Eurovision temsilcimiz Can Bonomo izledi. Bakü’de gerçekleşen
yarışmada yedinci olan Bonomo’nun haberlerinde, 2011’e göre yüzde 5 bine yakın oranda artış yaşandı. 2011 yılının en popüler ünlüsü olan İbrahim Tatlıses, bu yıl 23 bin 88 haber ve yazı ile en çok konuşulan 5.’inci ünlü isim oldu.

Geçen yılın Top 10 listesinde yer alan Tarkan, Ajda Pekkan ve Nihat Doğan gibi ünlüler bu yılın listesine giremezken; geçtiğimiz yılın listesinde yer almayan Necati Şaşmaz ve Beren Saat ise haber oranlarını arttırarak, 2012’de en medyatik 10 ünlü arasına girmeyi başardılar…

YILIN EN ÇOK KONUŞULAN ÜNLÜLERİ

1.Acun Ilıcalı

2.Hülya Avşar

3.Cem Yılmaz

4.Can Bonomo

5.İbrahim Tatlıses

6.Sezen Aksu

7.Necati Şaşmaz

8.Beren Saat

9.Demet Akalın

10. Kıvanç Tatlıtuğ


Yabancı ünlülerde ise en çok Angelina Jolie Türk medyasının ilgisini topladı. Medya Takip Merkezi, yıl genelini kapsayan araştırmasında ayrıca, Türk medyasında adından söz ettiren yabancı ünlüleri de belirledi. Buna göre, Birleşmiş Milletler Özel Temsilcisi olan Angelina Jolie 16 bin 853 haber ve yazı ile yılın en çok konuşulan yabancı ünlüsü oldu. Suriyeli sığınmacıların kampını ziyaret etmek için Türkiye’ye gelen ve Çankaya Köşkü’nde Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ü  ziyaret etmesiyle de Türk basınının ilgisini çeken Jolie’yi, 12 bin 984 haber ile Lady Gaga takip etti.

Türk Medyası’nın en fazla ilgisini çeken diğer yabancı ünlü isim 12 bin haber ve yazı ile Rihanna olurken, 2012 sonlarında İstanbul’da peş peşe verdiği konserlerle adından söz ettiren Jennifer Lopez 10 bin 528 haberle gündeme geldi.

Türk medyasında en fazla yer bulan yabancı erkek ünlü ise daha çok gençlerin hayranı olduğu Justin Bieber oldu.

TÜRK MEDYASININ EN ÇOK YER VERDİĞİ YABANCI ÜNLÜLER

1.Angelina Jolie
2.Lady Gaga
3.Rihanna
4.Jennifer Lopez
5.Justin Bieber

Kaynak: Medya Takip Merkezi

  • Ann Boyutu
    
İLGİLİ HABERLER
2013'E HIZLI GİRENLER
CEM YILMAZ BİR NUMARA...
KADIN HOŞ AMA FRİKİK KÖTÜ
10 ÜZERİNDEN 8...
İNSAN DEĞİLİZ!
HİÇBİRİMİZ...
DİNİN YARIŞMAYLA İLGİSİ NE?
ABSÜRT EUROVİSİON HABERİ!
TUBA/MİRGÜN/EVRİM
ŞAŞIRTAN SON YOK
HEP BERABER TECAVÜZ
SON KARAR AÇIKLANDI!
TÜRK ANNESİ ONA ÖZENİYORMUŞ
ON NUMARA PR ÇALIŞMASI

Yorum Yaz

Yasal Uyarı:Bu iletişim platformunda yorum yazanların, bilgi ve düşünce paylaşanların veya herhangi bir kanaldan site veya ziyaretçileriyle iletişim kuranların görüş ve düşünceleri, site editörlerini, modaretörlerini ve site hazırlayıcılarını bağlamamaktadır. Bu görüş ve düşüncelerin sorumluluğu tamamen ilgili kişilere aittir. Sitemizde reklam unsuru içeren yorumlara ve yönlendirici linklere yer verilmemektedir. Yorumlarınızı yazarken lütfen bunu dikkate alınız. Aksi halde iletileriniz yayından kaldırılacaktır.
 

KATEGORİNİN HABERLERİ
MODERN TUVALET RESTOR...
TÜRKLER DANS EDEMİYOR!
10 YAŞINDA BİR KIZ ÇOCUĞU
SPOR DEĞİL ÇOCUK DÖVÜŞÜ
İLGİLİ VİDEOLAR
HAYAT DEDİĞİN NEDİR?
ÜNLÜLERİN MAKYAJSIZ HALLERİ
ÜNLÜLERİN KOMİK ANLARI
YETERİNCE ZENGİNSENİZ
Adınız:
 
Soyadınız:
 
Email:
   
Sikayet & Öneri:
 
Talebinizi Seçiniz :